Preskočiť na obsah

Halloween výzdoba

Sezónní výzdoba na jaře

Sezónní výzdoba

Halloween je o strachu a napětí, tvrdili staří a moudří Keltové. Věřili, že v tento den, hranice mezi světem živých a mrtvých mizí. Podle jejich předpovědí duše zemřelých ožívají právě v poslední říjnovou noc.

Proti duchem dýně

Stejně jako i dnes se snažíme s příchodem nového roku zbavit a zažehnat všechny neduhy různými tradicemi, Keltové se více než nepříznivé budoucnosti báli duchů, kteří v poslední říjnovou noci přicházeli mezi lidi a dělali jim zle. Plašili koně, ničili sýpky, … Keltové se bránili, oblékli se do zvířecích kůží a zapálili velké vatry.

Dýňové svítilny v oknech nebo na zápraží domů měly odehnat zlé duchy. Stejně i masky na tvářích, strašidelné kostýmy, ducha oklamali, že za maskou se skrývá kolega a nikdo mu neublížil. I bohatou hostinou před dveřmi si udobřovali rozpustilých duchů.

Jak vznikl název Halloween

Jídlo Keltové rozdávali chudým rodinám, které se z vděčnosti modlili za jejich zesnulých příbuzných. Těmto oslavám se říkalo i Samhaimské svátky. Konec keltského roku byl spojen s příchodem studené zimy, konce léta a sklizně.

Svátek se také nazýval All-Hallows, nebo All-Hallowmas, což znamenalo Den všech svatých, a noc před tímto svátkem byla Samhainova noc, která se začala volat All-Hallows Eve, tedy zkráceně Halloween.

Přejít na Sezónní výzdobu na jaře
Přejít na Sezónní výzdobu na léto
Přejít na Sezónní výzdobu na podzim

Výzdoba na Halloween 1

Výzdoba na Halloween 2

Výzdoba na Halloween 3